Używamy na stronie plików cookies!

Zamykając to okno, zgadzasz się z Polityką Prywatności serwisu

Na naszej stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciastka). Szczegółowe informacje w polityce prywatności. Zamykając to okno, zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli nie zgadzasz się na ich otrzymywanie, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz KRS: 0000277808

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis Przekaż nam 1 procent podatku. Sprawdź dlaczego warto

Nasze konto: 10 1020 3466 0000 9302 0048 9484

Aktualności

wróć

Nagraliśmy dwie nowe płyty!

23 listopada 2009

Nagraliśmy dwie nowe płyty!

Z radością informujemy, że udało nam się nagrać dwie nowe płyty. Pierwsza z nich - "Kolędy góralskie, Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi" ukaże się jeszcze w tym roku.

Nagrania trwały od połowy października do 8 listopada i odbyły się w studiu życzliwego nam Radia Kraków. Zarówno dla artystów naszej fundacji, jak i zaprzyjaźnionych z nami muzyków był to czas wytężonej pracy - śpiewaliśmy i graliśmy niemal od świtu do nocy, z przerwą na jedzenie i sen. Owocem tych wspólnych wysiłków, ale też ogromnej radości z muzykowania są płyty: "Kolędy góralskie, Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi" i "Góralskie serce 3". Pierwsza z nich ukaże się jeszcze w tym roku (będzie ją można usłyszeć także na antenie Radia Kraków), wydanie drugiej płyty jest uzależnione od stanu zdrowia Karoliny Sawki, która ma na niej wykonać utwór "Lelija" napisany specjalnie dla niej przez panią Wandę Czubernatową. - Karolinka przeszła w ostatnim czasie poważną operację i jest w trakcie rekonwalescencji, dlatego nie mogła być z nami w Krakowie, a album bez utworu "Lelija", nie byłby naszym zdaniem pełny, dlatego postanowiliśmy zaczekać z wydaniem płyty do czasu, gdy Karolinka poczuje się lepiej i będzie mogła nagrać swoją piosenkę. - mówi Małgorzata Brandstatter, prezes Fundacji Pro Artis.

Utwory, które będzie można usłyszeć na "Góralskim sercu 3" miały swoją premierę w czasie tegorocznych Wierchowych Spotkań. Publiczność przyjęła je bardzo ciepło. Liczymy na to, że podobnie zostanie przyjęta płyta. Na albumie z kolędami znajdzie się 12 utworów. Niektóre z nich, takie jak "Hej, Malućki", znane są szerszemu odbiorcy, inne, poza góralskimi kościołami i chatami, nie łatwo jest usłyszeć.

Oba krążki są dla nas niezwykle ważne, ponieważ kryją w sobie najszczerszą radość z muzykowania i chęć dzielenia się nią z innymi. Na pierwszej z płyt artystom naszej fundacji towarzyszyć będą: Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod kierownictwem Agnieszki Kreiner, zespół "Świtne Siustoki" i "Małe Białcanki". Na drugim z albumów będzie można usłyszeć "Małe Białcanki" i zespół "Hajlandery". Po raz pierwszy będzie też można usłyszeć Olę Pozorską, Kasię Wachnik i Anię Dydymską, które dołączyły do nas w tym roku.

Na płytach znajdą się konkretne nazwiska wykonawców i muzyków, ale - jak to zwykle bywa w czasie realizacji projektów w których potrzebne jest zaangażowanie i serce - nic by z tego naszego muzykowania nie wyszło gdyby nie dobre anioły, które nas wspierały i dodawały sił w czasie nagrań. W sposób szczególny dziękujemy: Radiu Kraków, które wpuściło nas do swojego studia i nie liczyło godzin, które w nim spędziliśmy, pani Janinie Paluch-Wacław za kierownictwo muzyczne i duchowe wsparcie, pani Agnieszce Kreiner i Tatrzańskiej Orkiestrze Klimatycznej, zespołowi "Hajlandery" z Krzyśkiem Czechem na czele, Basi Pieczarze, która zajęła się emisją głosu naszych artystów, oraz naszym wspaniałym realizatorom - Tomkowi Kubiakowi i Michałowi Karoniowi, którzy pracowali z nami od rana do nocy i nigdy nie spoglądali na zegarek. I wreszcie, dziękujemy naszym kochanym artystom za to, że są z nami, rozwijają się, potrafią czerpać radość z góralskiej muzyki i zamieniać w skarby każdy z utworów, które im powierzamy. Jesteście naszą największą radości i siłą tych płyt!

Sponsorzy płyty Kolędy Góralskie

 

Podziel się z innymi
Im więcej osób wie o naszej działalności, tym więcej możemy zrobić!

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz, prosimy, miej na uwadze że komentarze są moderowane. Nie używaj ich do spamowania, reklamowania usług/towarów tylko do wypowiadania się na dany temat. Dziękujemy!

Wspierają nas

Dzięki Wam, możemy pomagać wielu ludziom. Dziękujemy!