Używamy na stronie plików cookies!

Zamykając to okno, zgadzasz się z Polityką Prywatności serwisu

Na naszej stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciastka). Szczegółowe informacje w polityce prywatności. Zamykając to okno, zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli nie zgadzasz się na ich otrzymywanie, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz KRS: 0000277808

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis Przekaż nam 1 procent podatku. Sprawdź dlaczego warto

Nasze konto: 10 1020 3466 0000 9302 0048 9484

Aktualności

wróć

Wierchowe Spotkania 2012 już za nami

20 lipca 2012

Wierchowe Spotkania 2012 już za nami

W dniach 3 – 18 lipca w Zakopanem, odbyły się już po raz szósty Wierchowe Spotkania. Jak co roku, punktem kulminacyjnym były koncerty pod hasłem "Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi". Kto nie był, niech żałuje!

Artyści biorący udział w Wierchowych Spotkaniach, przyjechali do Zakopanego z całej Polski 3 lipca. Wspólne muzykowanie i śpiewanie rozpoczęło się już następnego dnia. W tym roku wzięło w nim w sumie 68 osób! W programie spotkania – jak co roku – znalazły się warsztaty muzyczne w czasie których śpiewano piosenki góralskie i ceperskie, nie zabrakło też wycieczek po Zakopanem i okolicach (artyści naszej Fundacji byli m.in. nad Morskim Okiem i na Kasprowym Wierchu), a przede wszystkim wielu spotkań i radości, która towarzyszyła nam każdego dnia. Wiktoria Smuga i Klaudia Borczyk, które brały udział w "Wierchowych Spotkaniach" po raz pierwszy, podkreślały zgodnie, że było to dla nich wspaniałe wydarzenie muzyczne, ale też okazja do poznania nowych i ciekawych ludzi.

"Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi"

Jak co roku głównym punktem spotkania pod Tatrami były koncerty "Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi 8", które odbyły się 14 i 15 lipca na Równi Krupowej. Mimo niesprzyjającej aury, deszczu i zimna atmosfera w czasie koncertów była wspaniała, a wspólne śpiewanie przyciągnęło pod scenę tysiące mieszkańców Zakopanego, oraz turystów. W czasie pierwszego koncertu, publiczność zgromadzona na Równi Krupowej usłyszała największe przeboje zespołu "Skaldowie" w wykonaniu młodych artystów naszej Fundacji, Białcanek, Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej i Góralskiej Kapeli Klimatyzowanej. Koncert odbył się pod batutą Łukasza Sztaby, który był również autorem aranżacji do niemal wszystkich utworów. Koncert poprowadzili: Anna Popek, Artur Andrus i Rafał Królikowski. Na zakończenie na scenie pojawił się zespół "Skaldowie", który wykonał takie przeboje jak: "Życzenia z całego serca", "Medytacje wiejskiego listonosza" i "Cała jesteś w skowronkach". Najwięcej emocji wzbudził jednak utwór "Dzisiaj prawdziwych Cyganów już nie ma", który wraz z gwiazdami wykonała Ala Łydka. Publiczność domagała się bisu i usłyszała piosenkę po raz drugi.

Premiera płyty "Góralskie serce 5"

W niedzielę 15 lipca odbyła się premiera płyty "Góralskie serce 5". Tym razem młodym artystom naszej Fundacji, towarzyszyli: Natalia Kukulska, Halina Frąckowiak, Urszula, Piotr Cugowski, Mezo, oraz zespół Adama Sztaby, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna i Hajlandery i Białcanki. Koncert odbył się pod batutą Adama Sztaby, który był również autorem aranżacji do prawie wszystkich piosenek. Spotkanie poprowadzili: Karolina Nolbrzak, Artur Andrus i Włodzimierz Matuszak. Publiczność usłyszała takie przeboje jak: "Papierowy księżyc", "Tyle słońca w całym mieście" i "Konik na biegunach", oraz "Nad Tatrami" w wykonaniu Andrzeja Brandstattera i Kasi Urbanowicz. Tym razem aura była dla nas nieco łaskawsza i deszczowe chmury nas ominęły. Nie sposób opisać wszystkich emocji i radości jaka towarzyszyła zarówno wykonawcom, jak i publiczności. Muzykę i oklaski, którymi była nagradzana słychać było daleko na Krupówkach, a może nawet i na samym Giewoncie. Wiele osób zabrało tą muzykę ze sobą, kupując płytę "Góralskie serce 5" - płytę możecie nabyć w naszym sklepie. Publiczność chętnie też uczestniczyła w szczęśliwej loterii. Wśród nagród, które rozlosowano był m.in. tygodniowy pobyt w Zakopanem, oraz obiady w hotelach i restauracjach. Koncertom – jak co roku – towarzyszyła wystawa twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Patronat nad "Wierchowymi Spotkaniami", objęła Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP. Podobnie jak rok temu przesłała nam list z życzeniami.

Niemal co roku pod Tatrami jest z nami Anna Dymna, w tym roku ważne obowiązki zatrzymały ją w Krakowie, ale przesłała nam piękny i wzruszający list:

Kochani

Jestem z Wami sercem i duchem... Niestety ciałem muszę być zupełnie gdzie indziej. Nie mogłam niczego zmienić. Bardzo mi z tego powodu smutno i przykro ale taki los. "Wierchowe Spotkania" z Wami, mają magiczną moc i energię. Takiej radości nie spotyka się często w naszej rzeczywistości. Dają siłę i sprawiają, że świat staje się jaśniejszy. Pozdrawiam serdecznie wszystkich! Przede wszystkim Was, Kochanych Czarodziejów Radości, Małgosiu i Jędrusiu!!! Jesteście dla mnie Mistrzami! Całuję Was mocno, mocno... Wysyłam do Was moje najlepsze myśli, uśmiech i siły oraz całą eskadrę znajomych aniołów, by Was nie opuszczały ani na chwilę. Pozdrawiam i całuję moich Przyjaciół śpiewających... i tych z rodziny Zaczarowanej Piosenki i wszystkich znajomych i nieznajomych, którzy teraz śpiewają z Wami, całuję mocno wszystkich artystów i ceprów i Górali; grających, śpiewających, tańczących, mówiących... pozdrawiam władze Zakopanego, Waszych darczyńców i Przyjaciół oraz widzów. Trzymam kciuki!!! Bawcie się, radujcie i zarażajcie radością życia wszystkich wokoło. Dzięki Wam to życie dla wielu ludzi staje się lepsze i piękniejsze. Dziękuję za to, że jesteście. Kocham Was bardzo! Całuję mocno!

Anna Dymna"

Podziękowania

Organizatorem "Wierchowych Spotkań", oraz koncertów "Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi" była nasza Fundacja, ale przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wielu osób, instytucji i sponsorów. Kochani, bez Was byśmy sobie nie poradzili! Partnerem projektu było Biuro Promocji Miasta Zakopane. Projekt dofinansowany był ze środków programu operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Finansowo wsparły go również: Województwo Małopolskie oraz Urząd Miasta Zakopane.

Sponsorzy
Kotelnica Białczańska
Hotel Crocus
Firma Pawlikowski
Hotel Daglezja
Stacja narciarska Szymaszkowa
TOPR
McDonalds
Społem Zakopane
Hotel Bukovina
Grupa TRIP
Hotel RYSY
Firma TABIŚ
Firma TESKO
Geotermia Podhalańska
Firma Hafcik
Advanced Public Relations
Sewik
Hotel Kasprowy Wierch
LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem
Bąkowo Zohylina
Ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe API
Karczma Kmicic
Hotel Belvedere
Karczma Sywor
Hotel Stamary
Hotel Skalny
Gościniec Góralski Dwór
Schronisko PTTK Morskie Oko w Tatrach
Karcma po Zbóju
Kegel-Błażusiak
TBS
FutureTech
Tercet
Oficyna Akant
Firma PATE
PKL
Samanta
Autoremo
Firma Wszystko Działa
Firma Komplex
Firma Concept Music Art
Andrzej Gut Mostowy
Zrzeszenie Transportu Prywatnego w Zakopanem
FHU Regionalna
Janina Pułkowska
Patronat honorowy
Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska
Marszałek Województwa Małopolskiego, Panu Marek Sowa
Burmistrz Zakopanego, Pan Janusz Majcher
Patronat medialny
Program Trzeci Polskiego Radia
TVP Kraków
Tygodnik Podhalański
Portal kulturalno - informacyjny "Zakopane Dla Ciebie"

W sposób szczególny dziękujemy

 • Dyrektorowi Biura Promocji Miasta Zakopane Panu Andrzejowi Kaweckiemu oraz wszystkim pracownikom biura za zaangażowanie w realizację projektu.
 • Adamowi Sztabie i Łukaszowi Sztabie, oraz Zespołowi Skaldowie.
 • Ewie Strzeleckiej i Joannie Koczyńskiej – autorkom scenografii
 • Dyrekcji i pracownikom hotelu Daglezja za życzliwość, cierpliwość i wyrozumiałość
 • Barbarze Pieczarze, Janinie Paluch-Wacław za przygotowanie wokalne artystów fundacji
 • Pawłowi Murzynowi
 • Rodzinie Haniaczyków
 • Państwu Karpińskim
 • Wszystkim wolontariuszom
 • Jolancie Kołodziejczyk - za przeprowadzenie warsztatów plastycznych
 • ...oraz WSZYSKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMOGLI PRZY ORGANIZACJI WIERCHOWYCH SPOTKAŃ.

Do zobaczenia za rok!!

Podziel się z innymi
Im więcej osób wie o naszej działalności, tym więcej możemy zrobić!

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz, prosimy, miej na uwadze że komentarze są moderowane. Nie używaj ich do spamowania, reklamowania usług/towarów tylko do wypowiadania się na dany temat. Dziękujemy!

Wspierają nas

Dzięki Wam, możemy pomagać wielu ludziom. Dziękujemy!