Zamykając to okno, zgadzasz się z Polityką Prywatności serwisu

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz KRS: 0000277808

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis Przekaż nam 1 procent podatku. Sprawdź dlaczego warto

Nasze konto: 10 1020 3466 0000 9302 0048 9484

Wierchowe Spotkania 2018 za nami!

22 lipca 2018

Wierchowe Spotkania 2018 za nami!

Wierchowe Spotkania trwały od 07 lipca do 17 lipca. Ich zwieńczeniem były koncerty „Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi część XIV”, który odbyły się 14 i 15 lipca w Sali koncertowej hotelu Nosalowy Dwór Resort&SPA.

Patronat honorowy nad tegorocznymi Wierchowymi Spotkaniami objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda.

Jak co roku w czasie trwania Wierchowych Spotkań młodzi artyści Fundacji Pro Artis uczestniczyli w warsztatach wokalnych, podczas których przygotowywali się do koncertów galowych. Warsztaty poprowadzili wykwalifikowani trenerzy: Barbara Pieczara, Janina Paluch- Wacław oraz Patryk Matwiejczuk.

Podczas sobotniego koncertu, naszym podopiecznym na scenie towarzyszyli znani artyści polskiej estrady: Kasia Klich, Kasia Wilk, Kasia Moś, Krzysztof Cugowski, Kuba Badach, Adam Krylik oraz Jarosław „YARO” Płocica. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Adama Sztaby, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, oraz zespół Hajlandery. Koncert odbył się pod batutą Adama Sztaby, a poprowadzili go Monika Zamachowska oraz Artur Andrus.

W niedzielę, 15 lipca, nasi młodzi artyści wystąpili wraz z zespołem Holeviaters pod batutą Łukasza Sztaby oraz Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej. Towarzyszył nam także dwukrotny mistrz Olimpijski Kamil Stoch z Małżonką. Koncert poprowadzili Monika i Zbigniew Zamachowscy oraz Marcin Zubek.

W tym roku na Wierchowych Spotkaniach pojawiło się ośmioro debiutantów: Martyna Kahnert, Patrycja Błach, Nikola Jodko, Martyna Wójcik, Julia Gradomska, Natalia Mikołajczak, Kalina Kusterska oraz Oskar "Ozi" Wasilewski.

Ogromnie cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przeżywać cudowne chwile, pełne radości i góralskich dźwięków. Tak ogromne przedsięwzięcie nie mogłoby się jednak odbyć, gdyby nie wsparcie wielu osób, firm i instytucji.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy wydarzenia:
  • Burmistrz Miasta Zakopane Pan Leszek Dorula.
    Projekt realizowany ze środków Miasta Zakopane za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury.
  • Nosalowy Dwór Resort & Spa w Zakopanem
Patronat medialny:
  • Telewizja Kraków
  • Tygodnik Podhalański

Do zobaczenia za rok !!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertów.
Autorem fotografii jest Paweł Murzyn.

Galerię z niedzielnego koncertu znajdziecie tutaj.

Podziel się z innymi
Im więcej osób wie o naszej działalności, tym więcej możemy zrobić!