Używamy na stronie plików cookies!

Zamykając to okno, zgadzasz się z Polityką Prywatności serwisu

Na naszej stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciastka). Szczegółowe informacje w polityce prywatności. Zamykając to okno, zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli nie zgadzasz się na ich otrzymywanie, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz KRS: 0000277808

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis Przekaż nam 1 procent podatku. Sprawdź dlaczego warto

Nasze konto: 10 1020 3466 0000 9302 0048 9484

Aktualności

wróć

Artyści fundacji Pro Artis zagrają w serialu "Plebania"

16 grudnia 2010

Artyści fundacji Pro Artis zagrają w serialu

W wigilijnym odcinku serialu "Plebania" zabrzmi góralska muzyka. Stanie się to za sprawą artystów naszej fundacji i ich przyjaciół, którzy wcielą się w rolę niezapowiedzianych gości.

To będzie jedenasta wigilia na planie serialu "Plebania". Jak zwykle nie zabraknie pysznych potraw, domowych wypieków, odświętnych strojów, serdecznych słów i pięknych kolęd. Dom będzie pełen gości - zapowiadają twórcy serialu. Wśród nich będą m.in. artyści fundacji Pro Artis, a także zaprzyjaźnione z nimi "Małe Białcanki" i "Hajlandery". Będzie wspólna wieczerza i kolędowanie na góralską nutę. W jakich okolicznościach się pojawią? Zarówno twórcy serialu jak i zaproszeniu do wspólnego stołu artyści nie chcą na razie zdradzać szczegółów scenariusza. - Zapraszamy przed telewizory - zachęcają. Do współpracy między fundacją Pro Artis i serialem "Plebania" doszło dzięki Włodzimierzowi Matuszakowi. Od sześciu lat organizujemy w Zakopanem Wierchowe Spotkania. Wśród osób, które wiernie nam towarzyszą i prowadzą koncerty jest m.in. Włodzimierz Matuszak, serialowy ksiądz proboszcz z Tulczyna. Dzięki niemu do serialu trafił Patryk Matwiejczuk, a teraz będziemy mogli wystąpić w "Plebanii" w jeszcze szerszym gronie . Dla młodych artystów możliwość wystąpienia w serialu jest nie lada wydarzeniem: - Pierwszy raz w życiu miałam okazję być na planie filmowym i zobaczyć jak to wszystko wygląda "od kuchni" - mówi Agnieszka Rejtczak. - Ale najbardziej zapamiętam chyba atmosferę jaka panowała w czasie zdjęć. Wszyscy byli dla nas bardzo serdeczni i życzliwi. Cieszyli się, że możemy być razem i dali nam to odczuć. W takiej atmosferze kolędy brzmią głośniej i piękniej. Warto to zobaczyć!

Odcinek "Plebanii" z udziałem artystów i przyjaciół fundacji Pro Artis zostanie wyemitowany w Wigilię o godz. 17.50 w TVP 1.

Zapraszamy przed telewizory!

Podziel się z innymi
Im więcej osób wie o naszej działalności, tym więcej możemy zrobić!

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz, prosimy, miej na uwadze że komentarze są moderowane. Nie używaj ich do spamowania, reklamowania usług/towarów tylko do wypowiadania się na dany temat. Dziękujemy!

Wspierają nas

Dzięki Wam, możemy pomagać wielu ludziom. Dziękujemy!