Używamy na stronie plików cookies!

Zamykając to okno, zgadzasz się z Polityką Prywatności serwisu

Na naszej stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciastka). Szczegółowe informacje w polityce prywatności. Zamykając to okno, zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli nie zgadzasz się na ich otrzymywanie, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz KRS: 0000277808

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis Przekaż nam 1 procent podatku. Sprawdź dlaczego warto

Nasze konto: 10 1020 3466 0000 9302 0048 9484

Aktualności

wróć

Wierchowe Spotkania 2012

30 czerwca 2012

Wierchowe Spotkania 2012

3 lipca w Zakopanem rozpoczną się "Wierchowe Spotkania". Zapraszamy na koncerty, które odbędą się 14 i 15 lipca na Równi Krupowej.

"Wierchowe Spotkania" w tym roku odbędą się po raz szósty, ale ich tradycja ma 8 lat - zapoczątkowały je koncerty pod hasłem "Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi".

Plakat promujący Wierchowe Spotkania Co roku, na wspólne spotkanie pod Tatrami zapraszamy ponad 50 uczestników z całej Polski, tym razem będzie ich 68. Wśród naszych artystów są m.in. osoby niepełnosprawne. Wspólne muzykowanie rozpocznie się już w najbliższy wtorek, a więc 3 lipca, a zakończy się 18 lipca. W programie – jak co roku – są warsztaty muzyczne, wycieczki po Zakopanem i okolicach, oraz wspólne koncerty pod hasłem "Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi 8", które odbędą się 14 i 15 lipca na Równi Krupowej w Zakopanem.

Koncerty rozpoczną się o godz. 19.30.

W czasie pierwszego koncertu, publiczność zgromadzona na Równi Krupowej usłyszy największe przeboje zespołu "Skaldowie" w wykonaniu młodych artystów Fundacji Andrzeja Brandstattera Pro Artis, Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej i Góralskiej Kapeli Klimatyzowanej. Koncert odbędzie się pod batutą Łukasza Sztaby.

Koncert, który odbędzie się 15 lipca, nosi tytuł "Góralskie serce 5" i będzie premierą płyty pod tym samym tytułem. Młodym artystom Fundacji Pro Artis, towarzyszyć będą gwiazdy: Natalia Kukulska, Halina Frąckowiak, Urszula, Ania Świątczak, Piotr Cugowski, Mezo, oraz zespół Adama Sztaby, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna i Hajlandery. Koncert odbędzie się pod batutą Adama Sztaby (jest on także autorem aranżacji do wszystkich utworów).

Koncerty poprowadzą: Anna Popek, Karolina Nolbrzak, Artur Andrus, Włodzimierz Matuszak i Rafał Królikowski.

Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, podobnie jak rok temu, objeła patronat nad tegorocznymi Wierchowymi Spotkaniami. Pierwsza Dama przesłała nam list z życzeniami, który możecie przeczytać .

Obu koncertom towarzyszyć będzie wystawa twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie. Na miejscu będzie można również nabyć płyty z serii "Góralskie serce", oraz wziąć udział w szczęśliwej loterii.

 

Podziel się z innymi
Im więcej osób wie o naszej działalności, tym więcej możemy zrobić!

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz, prosimy, miej na uwadze że komentarze są moderowane. Nie używaj ich do spamowania, reklamowania usług/towarów tylko do wypowiadania się na dany temat. Dziękujemy!

Wspierają nas

Dzięki Wam, możemy pomagać wielu ludziom. Dziękujemy!