Używamy na stronie plików cookies!

Zamykając to okno, zgadzasz się z Polityką Prywatności serwisu

Na naszej stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciastka). Szczegółowe informacje w polityce prywatności. Zamykając to okno, zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli nie zgadzasz się na ich otrzymywanie, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz KRS: 0000277808

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis Przekaż nam 1 procent podatku. Sprawdź dlaczego warto

Nasze konto: 10 1020 3466 0000 9302 0048 9484

Aktualności

wróć

Franek ze Słonecznej Doliny

18 maja 2015

Franek ze Słonecznej Doliny

12 maja w Centrum Kongresowym Lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie oraz studenci Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej zaprezentowali spektakl ,,Franek ze Słonecznej Doliny”.

Wydarzenie zgromadziło 600-osobową publiczność. Obejrzeli go uczniowie lubelskich szkół.
Partnerem wydarzenia jest nasza Fundacja.
 
Przedstawienie było przeniesieniem z Radwanowic do Lublina przedstawienia „Franek z Doliny Słońca”. Autorką bajki jest Marta Guśniowska. Spektakl dla teatru ,,Radwanek” powstał według pomysłu i reżyserii Anny Dymnej. Pierwszy raz został zaprezentowany publiczności z okazji jubileuszu 10-lecia działań Fundacji Mimo Wszystko oraz otwarcia Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”.
 
– Kiedy zobaczyłam w Radwanowicach tę sztukę, od razu pomyślałam o wychowankach naszego Ośrodka – mówi Małgorzata Brandstatter-Prezes Fundacji Pro Artis , na co dzień pracująca, jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Lublinie.
– Ogromnie cieszę się, że mogliśmy zrealizować ten spektakl w naszym mieście. To dzięki współpracy Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, naszej Fundacji oraz Dyrekcji i nauczycieli z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie.
 
Patronat Honorowy nad lubelskim spektaklem objęli Anna Dymna oraz Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.
 
,,Franek ze Słonecznej Doliny” to przedstawienie o akceptacji, przyjaźni , szacunku i godności.
Głównym bohaterem jest Franek- chłopiec niepełnosprawny intelektualnie. Jego los jest początkowo smutny ,ponieważ jest nierozumiany i nieakceptowany przez środowisko. W końcu odnajduje przyjaciół, którzy pomagają mu uwierzyć w siebie oraz swoje miejsce na Ziemi, swoją Słoneczną Dolinę, gdzie jest akceptowany i szczęśliwy.
 
Tą historią twórcy spektaklu chcieli przede wszystkim trafić do najmłodszych widzów i uświadomić im, że niepełnosprawni są wśród nas, mają takie same potrzeby i prawa jak wszyscy ludzie. Chcą tolerancji i zrozumienia.
 
Przedstawienie poprowadziła Ewa Dados, redaktorka Radia Lublin, inicjatorka akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Podziel się z innymi
Im więcej osób wie o naszej działalności, tym więcej możemy zrobić!

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz, prosimy, miej na uwadze że komentarze są moderowane. Nie używaj ich do spamowania, reklamowania usług/towarów tylko do wypowiadania się na dany temat. Dziękujemy!

Wspierają nas

Dzięki Wam, możemy pomagać wielu ludziom. Dziękujemy!